6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR Geçen seneki ve bu seneki SÖZDE 6.Rize günleri birilerinin sözü ile kurdurulan derneğe yaptırılmaktadır.
HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER...HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER; Ankara'da RiZE EVİ, Bayrağının RİZE dalgalanması demekti. Rize bayrağını indirtenler, bundan zevk alanlar, RİZE’Lİ OLAMAZ
YAPILAN ORGANİZASYONDA FEDERASYONUMUZ YOKTUR…Birçok kurumun, firmanın ve kişinin, kafa karışıklığından dolayı, doğru adres olan bizleri araması sonucunda kendimizi aşağıdaki duyuruyu yapma mecburiyetinde hissediyoruz.
4. Rize GünleriAnkara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 4. Rize Günleri'nin tarihi belli oldu.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü

Bugün Türk Milleti'nin tarihindeki en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümüdür.


18 Mart, milletimizin bağımsızlığı uğruna kahramanlaştığı, tarihte bir destan yazdığı, "Çanakkale geçilmez" kelimelerinin kazındığı gündür. Bu anlamlı günde Çanakkale'de şahlanan irade ve millet olma şuuru içinde vatanı için çarpışmış, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Çanakkale kahramanı şehitlerimizi ve vatanın ve milletin bağımsızlığı yolunda canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.


Ankara Rize Dernekleri Federasyonu
Adres: İnkılap Sokak 25/5 Kızılay/ANKARA
Tel: 0312 425 79 92  Fax: 0312 417 90 32 
E-Posta: bilgi@rizeliler.org.tr