6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR Geçen seneki ve bu seneki SÖZDE 6.Rize günleri birilerinin sözü ile kurdurulan derneğe yaptırılmaktadır.
HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER...HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER; Ankara'da RiZE EVİ, Bayrağının RİZE dalgalanması demekti. Rize bayrağını indirtenler, bundan zevk alanlar, RİZE’Lİ OLAMAZ
YAPILAN ORGANİZASYONDA FEDERASYONUMUZ YOKTUR…Birçok kurumun, firmanın ve kişinin, kafa karışıklığından dolayı, doğru adres olan bizleri araması sonucunda kendimizi aşağıdaki duyuruyu yapma mecburiyetinde hissediyoruz.
4. Rize GünleriAnkara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 4. Rize Günleri'nin tarihi belli oldu.
Kanser unitesiRize, Kanser Ünitesi İçin Çalışıyor

Rize Üniversite Geliştirme Derneği, vali Seyfullah Hacımüftüoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda, kanser hastanesi ile ilgili gündemi değerlendirdi.


Rize Üniversite Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun da katılımı ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda dernek başkanı ve Rize İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin tarafından Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’na faaliyetler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Derneğin şu anki gündeminin Rize’ye onkoloji merkezinin kazandırılması olduğunu söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde kurulması planlanan Rize Kanser Hastanesi (Onkoloji Merkezi) konusunda yapılan kampanyalarla ilgili açıklamalar yaptı.

Dernek Başkan Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arif Yılmaz da, Üniversite Derneğince Rize Tıp Fakültesi’ne kazandırılan kardiyoloji ünitesinde 4 bin koroner anjiyografi ve 400 açık kalp ameliyatı gerçekleştirildiğini söyledi. Rize Onkoloji Hastanesi’nin Rize ve bölge için acil ihtiyaç olduğunu belirten Yılmaz, herkesin bu konuda duyarlı olmasını ve kampanyaları desteklemelerini istedi. Dekan Yılmaz, yapılacak onkoloji merkezinin odalarının hasta ve refakatçilerin rahat edecekleri şekilde inşa edileceğini söyledi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ise, Rize’nin eğitim ve sağlık alanında gelişmesine ihtiyaç duyulduğunu, bunu gerçekleştirebilmek için sosyal yaşam alanları oluşturulacağını belirterek, “Sosyal yaşam alanları kaliteli olan yerlerde kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli kamu personeli istihdam etmek daha kolay olacak. Onkoloji Hastanesi kampanyasının büyük ve kapsamlı bir proje. Bu projeyi hazırlayan ve kampanyalar düzenleyen Üniversite Derneği Başkanı ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Kanser Araştırma Merkezinin ilimize ve bölgemize kazandırılması için her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Toplantıya, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize Belediyesi Daimi Encümeni Dursun Bilgili, Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Mustafa Gündoğan, öğretim görevlisi Ali Fuat Çakmakçı, Dernek Genel Sekreteri ve Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Köroğlu, Dernek Hukuk Danışmanı ve Rize Üniversitesi Hukuk Müşaviri Av. Hamdi Çiyiltepe ve Rize Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı A.Erhan Atabek de katıldı.

BAĞIŞLAR İÇİN BANKA HESAP NUMARALARI:
AKBANK Rize Şubesi: (99) 156485 (TL Hesabı)
TEB Rize Şubesi: (195) 22766 (TL Hesabı)
ZİRAAT BANKASI Rize Şubesi: (248) 52351738–5001
TURKCELL ve AVEA faturalı hatlardan RİZE yazıp 4353’e MESAJ gönderildiği taktirde SMS başına 5 TL bağışta bulunulmuş olunuyor.


Ankara Rize Dernekleri Federasyonu
Adres: İnkılap Sokak 25/5 Kızılay/ANKARA
Tel: 0312 425 79 92  Fax: 0312 417 90 32 
E-Posta: bilgi@rizeliler.org.tr